23 Aralık 2008 Salı

Arıclığa Başlama Öncesi ...


Değerli Arıcı Dostları henüz işin başında Arıcılık yapıp yapmama aşamasındayım. Yöremin tabiat örtüsü ile ilgili resimleri paylaşarak teknik ve bilimsel olarak yapmayı arzuladığım bu arıcılık konusunda alt yapı çalışmaları içindeyim. gerçekten bu işe istekli birisi olarak bu inanç ve hevesle gerçek anlamı ile arıcılığa soyunmak ve elde ettiğim bilgilerimi pekiştirmek bunu kovan ve arı kolonim üzerinde bire bir uygulamak bu işi şansa bırakmamak düşüncesindeyim. Şimdi bazı arıcı arkadaşlar fazlaca bu işi irdelediğimi düşünebilir. yaptım olmadı , şansım yokmuş , elime yüzüme buluştırdım gibi mazeretlerin arkasına sığınmak istemediğinden sağlam adım atmak istiyorum. Blog sitesi içinde değerli arıcı dostlar arısında cesaretlendirici sözler almaktayım. Bu konuda siz değerli dostların arıcılık hususunda öneri ve tavsiyelerinizi almaya devam edeceğim.

1 yorum:

 1. ÇILDIRLI ARICI KARDEŞİMİZ;
  Sayfanı geç farkettik,aramıza hoşgeldin demek için geç kalışımız ondandır.Hoş geldin,sefalar getirdin.Aramızda olman biz arıcılara güç verdi.Yazılarını bekliyoruz. Mesala kışı boş geçirmişsin.O güzelim Çıldır Gölü'nden resim kareleri koyup bizleri bilgilendirebilirdin.Göl üzerindeki buzları kırıp tutacağınız balıkları bizlere ikram edebilirdin,uzaklarda olsakta.Susuz ilçesin de 1982-1986 yıllarında tarımcı olarak çalışırken güzel ilçeniz Çıldır'a gelmiş ve balıklarının tadına bakmıştık.
  Çok şanslı bir arıcısın aynı zaman da. Yöredeki mer'a lar arıcılık için ideal bir ortam.Hem balı da çok kaliteli.Arısız geçireceğin her günün de zarardasın bilesin.
  Benimde hayalim de hep o yörelere arılarımla gidip bir sezon geçirmek var.Ya nasip diyelim.
  Bloğun hayırlı olsun.Çalşmalarında başarılar diliyor haberlerinizi bekliyoruz.
  SAYGILARIMLA.

  YanıtlaSil